Чи важливий зовнішній вигляд для білого сенсорика?

В соціоніці зовнішність традиційно відносять до аспекту чорної (вольової) сенсорики. Наприклад, НІІ Соціоніки Прокофьєвої. Хоча деякі школи (як от ШСС Єрмака та Ірини Егліт) вважають, що зовнішність і краса – це біла сенсорика (відчуттів). То ж як воно насправді?

Справа в тому, що багато понять потрапляють в розряд багатоаспектних, тобто таких, що можна віднести до декількох аспектів залежно від точки зору і сприйняття. Зазвичай, більше переймаються своєю зовнішністю і зовнішністю інших – чорні сенсорики. Білі більше переймаються зручністю, комфортом. Якщо ЧСник може купити і надіти червоні туфлі на 12 см шпильці (якщо йому дуже погано, в моменти психологічної кризи, адже такі туфлі незручні ні для кого з сенсориків – ні ЧС, ні БС, і тільки інтуїт може не помічати незручностей), то БС, навіть якщо йому дуже погано, таких туфель не купить або не надіне (краще замінить їх зручними босоніжками теж червоними і теж на підборах, однак на зручніших і не таких високих).

Тож чи переймає носія БС зовнішній вигляд? І в яких випадках? Справа в тому, що таки переймає, тільки не так, як носія ЧС в Его. Білий сенсорик в першу чергу звертає увагу на гармонію або дисгармонію. Одягає себе так, щоб кольори і текстури гармонійно поєднувались. У них, зазвичай є уявлення, власна система того, що до чого пасує, а що ні.

Так само БСник звертає увагу і на оточуючих – наскільки гармонійно вони виглядають, наскільки приємно дивитись на них. От скажімо на кислотні кольори, які роблять обличчя людей темними і невиразними, дивитись дуже неприємно.

Або ось нещодавній випадок – іде дівчина, дуже засмагла і вся в чорному. Так і хочеться надіти на неї щось світле, біле. Адже так вона скидається на циганку. Як можна не розуміти, що чорне пасує людям з білою, світлою шкірою?) Це як люди з червоними обличчями фарбують волосся в білий колір, який підкреслює червоність лиця. Замість того, щоб фарбуватись в темний. Або неприродньо темні й густі брові – жахлива мода, що, на щастя, минає… Мені, як базовому БС часто буває смішно від того, наскільки сліпо люди слідують за модою, абослютно ігноруючи гармонію!

Тобто носії БС все ж надають значення зовнішності (своїй та інших), тільки роблять це не з позиції крутості, понтів, брендів, моди, а з позиції гармонії і комфорту.
#З_життя_соціоніки #аспектоніка #БС #ЧС

Події